Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde

  • Dolar 3.9509
  • Euro 4.6900
  • GR ALTIN 163.88
  • ÇEYREK 267.18

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN: FATİH SULTAN MEHMED GENÇLERİMİZE EN GÜZEL ÖRNEKTİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN: FATİH SULTAN MEHMED GENÇLERİMİZE EN GÜZEL ÖRNEKTİR
  • 28 Ağustos 2017, Pazartesi 22:05

Çankaya'da başlayıp Beştepe'de devam eden bu süreç neler yapmak istediğimizin nerelere varmak istediğimizin bir adımıdır. Fiziki yapılanmayı önemsediğim gibi zihinsel yapılanmayı da çok önemsedim. Her şeyden önce mekana insanın sokulması değil insana göre mekanın hazırlanması çok önemli. Biz Çankaya'ya geldiğimizde personelimin yerleştirileceği yerlerin dahi olmadığını gördüm. Bu tabi bir Cumhurbaşkanlığı makamı için olur bir şey değildi.

 

Cumhurbaşkanlığı milletimiz tarafından bizlere layık görüldükten sonra Beştepe'de zaten hazırlıklarımız buna göreydi ve şu anda Beştepe'de bu mekanda burası malum Kongre Merkezi'miz. Bütün personelimizin genel sekreterinden yardımcılarına varıncaya kadar hepsinin mekanı mevcut ve huzur içinde çalışmalarını sürdürüyorlar. 2019'a burada 5 milyon kitaplık bir kütüphane yapmaya çalışıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir ve bu devlete yakışan ne ise bizim bunu yapmamız gerekiyordu. Biz de 28 Ağustos 2014'ten sonra bu adımı attık.

 

ZAMAN ZAMAN ÇATKAPI YAPARIM 

Çankaya'da bir harekat merkezimiz yoktu ama Beştepe'de bir harekat merkezimiz var. Burada sadece bakanlarımızın değil önemli kurumlarımızın da temsilcileri var ve burası 24 saat çalışır. Ne oluyor ne bitiyor. Hangi bakanlıkta ne oluyor hepsi anında bu merkeze bunu geçerler biz de bütün Türkiye'yi bu merkezden izleriz. Zaman zaman çatkapı yaparım. Bu merkezden ayrıca 81 ilin valisi ile görüşme imkanım var. Gerektiğinde oradan bağlantıları kurarız o ilden öğrenmemiz gereken ne varsa öğreniriz. Biz buradan bilgiyi aldıktan sonra bilginin nereye gitmesi gerekiyorsa oraya paslanır.

 

 BU KARARI HÜKÜMET İLE BİRLİKTE ALDIK 

KHK'lar ihtiyaçtan doğan atılmış adımlardır. Bunlar durup dururken olmuyor. Şu anda bu söylediğiniz milletvekilleri ile alakalı konular noktasında bizim hızla mesafe almamız lazım adımlar atmamız lazım. Şu anda Ankara başkentimiz parlamento burada. Bunları farklı yerlerde devam etmesinden ise bunu başkent ankarada sürdürmenin çok daha isabetli olacağı kanısına varılmıştır. Burada bu adımın atılması Başsavcılık Ağır Ceza tarafından bunun yürütülmesi çok daha isabetli olacağı kanısına varılmıştır. Ana muhalefet de kendisine bir yol bulması lazım. Yaptıklarıyla sadece suyu bulandırıyor. Hükümetimiz attığı adımla yoluna devam ediyor. Bu kararı zaten istişare ederek aldık ve ülkemiz için çok faydalı olacağı kanaatindeyim.

 

 İSTİHBARAT DEVLETİN EN BAŞINA BAĞLI OLMAZSA DEVLET HAREKET KABİLİYETİNİ KAYBEDER 

Devletin başı istihbaratta en önemli bilgileri istihbaratları alması gereken kişi değil midir? İstihbaratın başı devletin başına bizzat bağlı olmazsa devlet hareket kabiliyetini kaybeder. İstediğim anda istediğim şekilde bu istihbari bilgiler bize gelsin ki biz de atmamız gereken adımları buna göre atalım. Büyük devletlerin hepsinde istihbarat devletin başına bağlıdır. ABD'de, Fransa'da hepsinde devlet başkanına bağlıdırlar. Parlamenter demokrasilerde bu başbakanlara bağlıdır.

 

FATİH SULTAN MEHMED GENÇLERİMİZE EN GÜZEL ÖRNEKTİR 

En önemli hayal Malazgirt'teydik bu hafta. Biz ne dedik devamlı 2071 dedik. Şimdi 3 yaşındaki çocuklarımız inşallah 2071'de nereye varacak ona baktığımızda önümüze çıkan şey çok önemli. O zaman onlar yaklaşık 60 yaşına varacak. Ama oraya kadar bu 3 yaşındaki yavrular bu hikayeyi yazacak ve hayata tatbik edecek. Seçilme yaşını 18'e indirdik niye indirdik gencine güvenmeyen geleceği inşa edemez. Seçme hakkı veriyorsun seçilme hakkı vermiyorsun. Zor olan seçmektir. Zor olanı veriyorsun da kolay olanı neden vermiyorsun? 18-25 yaş arası gençler bunlarla iftihar edeceğiz. Bu millet aslında Fatih Sultan Mehmed ile bunun en güzel örneğini vermiş.

 

Geleceğin Türkiye'sini buna göre hazırlamalıyız. Ben gençliğimize güveniyor inanıyorum. Malazgirt'te o yakıcı güneşin altında 50 bini aşkın genç vardı. O gençler bir aşkla heyecanla geldiler. Onlar bir grup Çanakkale'ye gidenler gibi değildi. Onlar sözde 'Adalet Kurultay'ı derken şehit cenazelerinin olduğu yerde votka mı şarap mı içersiniz derlerken bizim gençliğimiz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dedi.

 

ONLAR SEVGİ VE HAYAT DOLU 

Down sendromluların sevgi ifadesi hep aynıdır. Beni ne kadar soruyorsun dersen hep cevap aynıdır kollarını açar ve bu kadar derler. Benim bir de Caner'im vardır Ankara'da yüzme şampiyonu olan. Onlar bambaşka sevgi dolu hayat dolu. Rabbim annelerine babalarına ailelerine inşallah ebedi alemde de cennetiyle onları müşerref kılsın.

 

 BİRAZ HAYLAZLIK YAPINCA GEL DERSİNİ BEN VEREYİM DEDİM O AKŞAM 

Ahmet Akif biraz haylazlık yaptı dedim ki gel bugün dersini ben alacağım. Oturduk 15 Temmuz ne oluyor ne bitiyor haberimiz yok. Torunum Ahmet ile oturduk maşallah iyiydi iyi okudu dersini verdi ben de ödülünü verdim ve o akşam bu olay patlak verdi. Helikopter ile yolculuğu yaparken de helikopterin ışıklarını kapattığımızda babasına soruyor 'Baba ne oluyor' diye. Maşallahı var Allah nazardan saklasın. Derslerinde başarılı. Zaman zaman Ömer Tayyip ile de mesai arkadışımız.

 

BOŞUNA EN AZ 3 ÇOCUK DEMİYORUM, DAHA FAZLA OLMASI LAZIM 

Torunlarımla oyun oynarım tabi. Sadık Eymen Berat beyin 3. çocuğu, şimdi gerçekten hafta sonları veyahut İstanbul'a gidişte onları görmemek bizim için büyük bir eksikliktir. O bizi şarj ediyor adeta hele hele dedeciğim deyince o ayrı bir mutluluk veriyor. Yeni yeni konuşmaya başladığı için çok daha farklı oluyor tadı başka. Ben onun için boşu boşuna en az 3 tane demiyorum daha fazla olması lazım. Torunlarla da artması lazım. Güçlü aileler güçlü milleti meydana getirecektir. Şu anda hakikaten darısı olmayanların başına ama ben torunlarımla iftihar ediyorum ayrı bir güç veriyor ayrı bir keyif oluyor. Zaman zaman belki anne babaları kızdığı anlar olabilir ama bütün onlara rağmen o yaramazlıkları ile bile bunlar çok güzel.

 

 CUMHURUN BAŞI İSEN BUNU YAPMAK ZORUNDASIN 

Gelen mektuplara cevap veriyorum. altında telefon numarası varsa arayıp konuşurum. İhtiyaç durumları da oluyor onu da özel kalemimle hızlıca gideriyoruz. Cumhurun başı isen bunu yapmak zorundasın. Hep milletimize ulaşmaya gayret ediyoruz. Şu anda ilaçlarda bile eskiden kanser vs bunlar ücretleri istenirdi son alınan kararlarla onları bile artık devlet kendisi getirtiyor ve bedelini ödüyor. Bu devlet niçin var vatandaşı için halkı için var. Bunu yapmak mecburiyetinde. Bunu yapmıyorsa hiç bir anlamı yok.

 

BÜTÜN GÜCÜMÜZLE DARDA KALMIŞLARIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ 

Bakın nerelerden nerelere geldik. Türkiye'yi 3 kat büyüttük. Bu noktaya gelmiş olan bir Türkiye'de benim vatandaşım halkım bir defa asla bu tür sıkıntıları yaşamayacak. Şu anda bütün illerimizde hastanelerimizde hepsinde bir tırmanışın alameti farikasını görüyoruz. Buralara kolay gelinmedi. Hastanelerde bir sıkıntı mı oldu devlet olarak biz oralara ulaşacağız. Başhekimlerden doktorlarına varıncaya kadar Allah rızası için hastalarıyla çok ilgilensinler ki onlar ilgileniyorsa Cumhurbaşkanı Başbakan ilgileniyor demektir. Ama onlar ilgilenmediği zaman aynen rahmetli Savaş Ay'ın programındaki duruma düşeriz. Onun için biz bütün imkanlarımızla gücümüzle darda kalmışın yanında olmaya devam edeceğiz.

 

Şunu çok açık söylemek zorundayım. Maalesef Myanmar, Arakan bu olay aslında Ahmet Bey'in başbakanlığı döneminde eşimle birlikte bir Arakan ziyaretim olmuştu. Orada görüşmeler yapıldı. O günden bu yana çok sağlıklı bir netice aldığımızı söyleyemem. BM kanalı ile de bu süreci sürekli takip ettik ve bizim bazı STK'larımızın burada çalışmaları var. Fakat  dünya Myanmar'a diyebilirim ki kör ve sağır duymuyor görmüyor.  İnsanların mağdur edildiği hatta ölmesine yönelik bazı adımların atıldığını görüyoruz.  Bunu ağır ve şiddetli şekilde kınıyoruz. 

 

BM'de bu konuyu gündeme getireceğiz. Myanmar, Arakan Müslümanlarına yönelik bu adım Bangladeş'in bu tutumunu orada gündeme getirmek suretiyle tüm insanlığın buraya elini uzatmasını desteğini vermesini ki şu tablo şu resimler acımasız bu insanların ne durumda olduğunu ben 2011 yılında bunu Somali'de yaşadım. Ama hamdolsun şu anda 6 yıl sonra Somali çok farklı bir konuma geldi.

 

 YARDIMDA TÜRKİYE DÜNYADA BİRİNCİDİR 

Önümüzdeki on yıllar Afrika'nın ayağa kalktı yıllar olacak. Afrika zengin bir kıta. Kimse on yıllarca buraya insan nazarı ile bakmamış. Gelmişler altınlarını almışlar oralardaki değerli taşları oralardan toparlayarak götürmüşler. Türkiye oraya böyle yaklaşmadı yaklaşmıyor. Dünyada en az gelişmiş ülkelere yardım konusunda ABD birincidir Türkiye ikincidir. Milli gelire oranla baktığımız zaman, Türkiye birinci ABD ikinci sırada yer alır. Filistin, Gazze yardımlarımızı desteklerimizi gönderiyoruz göndermeye de devam edeceğiz.

 

 PAPA'YA VERİLEN 'ANLAMLI' HEDİYE 

Elimizde ne var, birinci ziyaret tabi. Arkadaşlar hazırlayıp getirdi ben de ecdadımızın bu fermanını hediye ettim. Farklı dinlerin mensuplarına da ben Müslümanım sen Hıristiyansın dememiş ve elini uzatmış. Bu Müslümanların gerçek manada yardımseverliğinin en güzel ifadesidir. Bu sadece İtalya, Venedik, Fransa değil dünyanın değişik yerlerinde ecdadımız bunu yapmış.

 

 ANA MUHALEFETİN BAŞINDAKİ ZAT BUNU ANLAYAMAZ 

(Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Külliye'de çektirdiği fotoğraf üzerine açıklama) Orada ben Sayın Putin'e büyük devlet olmanın gereği olan Külliye'mizi gösteriyorum. Kremlin Sarayı'nı biliyorsunuz. O da büyük bir devlet olmanın işaretidir. İçinde kaybolursunuz öyle bir yer. Biz Külliye'yi yaptık ana muhalefetin başındaki zat bunu hazmedemedi.

 

 MÜSLÜMANLAR BİRBİRİYLE UĞRAŞMAMALI 

Önümüzde Kurban Bayramı var. Artık körfezde bu sıkıntı bitsin. Bunu bir kenara koyalım ve aydınlık ufka hep birlikte bakalım. Müslümanların bu dünyada birbiriyle uğraşmaya ne zamanı ne vakti olamaz. Biz birbirimizi sevmekle emrolunmuşuz. İman etmiş olamazsınız birbirinizi sevmedikçe cennete giremezsiniz iman etmedikçe ölçü budur.

 

 NETANYAHU BUNA SAYGI DUYMAK ZORUNDA 

Ben bu iş tamamen bitti noktasında değilim. Her an nerede nasıl patlak verir bilemem. Başta Netanyahu olmak üzere artık şunu bilmemiz lazım. Bu Harem-i Şerif, 3 dinin saygın mekanıdır. Buraya kimse kalkıp da benimdir Müslümanlar giremez diyemez ve bu düşünülemez. Bu bizim ilk kıblemiz. Bu sebeple de çok büyük öneme haiz. Burada Netahyahu o farklı bakışlarını bir kenara koyarak buraya saygı duymak zorunda. Biz ülkemizde tüm güvenlik güçlerimizle buraları emniyet altında tutuyoruz. Ecdadımızdan böyle gördük ve dinimizin emridir. Bunu da kendilerinden özellikle bekliyoruz.

 

 G-20 ZİRVELERİ İÇERİSİNDE GÖRDÜĞÜM EN GÜZEL YERDİ ANTALYA 

Sayın Obama onlar G-20 Zirvesi'nde bizim o mekana hayran kaldılar. Gerçekten G-20 zirvesini yaptığımız yer bugüne kadar katıldığım zirvelerin hiçbirinde böyle bir yer yok. Şu 15 yıllık başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı döneminde demek ki her yıl olarak ele almış olsak 15'e kadar bir G-20 zirvesine katılmış durumdayım. Bütün bunlarda gittiğimiz yerlerin durumu bizimki ile mukayese edilmez. Hem başarılı bir organizasyon hem de herkesin huzur içinde rahatça kalabildiği bir yer oldu. Sayın Obama ile bunları konuştuğumuz gibi bunun yanında özellikle Suriye Irak konularını görüştük ve aramızda savunma sanayine yönelik konuları da G-20'de ele almıştık. Güzel bir G-20 Antalya'da görüşme gerçekleştirdik. 8 yıl onun da doldu şimdi sivil hayatını yaşıyor. Bizler için de süre dolacak ve bizler de rabbimizin bizler için çizdiği kader hayata devam edeceğiz.

 

 MİLLETİN RAHATÇA ÇANKAYA'YA ÇIKABİLDİĞİNİ DUYDUNUZ MU HİÇ? 

Bizim tabi Cumhurbaşkanlığı makamı bizden önce halkın rahatça ulaşabildiği bir yer değildi. Çankaya'ya halkın rahatlıkla çıkabildiğini duydunuz mu, muhtarların çıkabildiğini esnafın çıkabildiğini hatta yerel yöneticilerin rahatça çıkabildiğini duydunuz mu? Biz şimdi bu kapıları açtık. Şu ana kadar biz buraya saray malum dediler ben dedim ki burası Külliye'dir, milletin evidir. Şimdi millet burada bizimle beraber ben burada icabında 15 Temmuz şehitlerimizi burada andık. İnşallah burada yine bir çok kültürel etkinlikleri yaptık yapıyoruz yapacağız. Tüm bunların yanında bizim ana binada 450 kişilik bir salonumuz var muhtarlarla toplantılarımızı orada yapıyoruz ve şu ana kadar 19 muhtar buluşmasını orada gerçekleştirdik.

 

SPOR'DA 'ALTIN'A VURMAMIZ LAZIM 

Gençleri siyasete sokmak işi bitirmiyor. İstiyoruz ki bir çok etkinliğin içerisinde de gençler yerini alsın. Şu anda artık milyonlarla çocuklarımız sporla anılır hale geldi. Hemen hemen bütün spor branşlarında artık Türkiye yerini almaya başladı. Bununla kendimizi yeterli görmüyoruz. Bizim artık bu branşlarda altına vurmamız lazım, altına doğru koşmamız lazım. Spor denince sadece akla futbol gelmemeli. Tenis, yüzme, basketbol, dağcılık vs. Bütün bunlarla beraber kış sporlarında çok daha iyi konuma gelmemiz lazım. Bunun tesislerini bir defa yaptık yapıyoruz. Erzurum'da üniversiteler arası kış oyunları yaptık ve çok ciddi yatırımlar yaptık bu yayılıyor şimdi. Baskette iyi bir noktaya geldik. Artık ilk 3'ü zorluyoruz. Benim Danışmanım Hidayet Türkoğlu da basket federasyonunun başkanı. Kapalı salon biz geldiğimizde kaç taneydi şimdi her ilimizde kapalı spor salonumuz var. Bakanımıza söyledim bizim bütün ilçelerde mahallelerde sokaklarda bir iki yere potaları yerleştireceğiz o mahallenin çocukları o potalarda gelip oynasınlar. ABD'de bunu her yerde görürsünüz. Bu gençliği kötü alışkanlıklardan da koparır.

 

 HEPSİ İLE GURUR DUYUYORUZ 

Bunlar ne kadar yaygınlaşırsa gençliğimizi kötü alışkanlıklardan kurtararak buralara sevk etmekte inanıyorum ki hepimizin önemli bir görevi var. Buralardan gençlerimizi kurtarıp spora sevk etmemiz lazım. Ve derece yapanların adedinin çoğaldığını görürüz. Son Fransa'da yapılan oyunlarda altınlar geldi gümüş geldi. Keşke o gümüş de altın olarak gelseydi çok daha gururlanacaktık. Hepsine teşekkür ediyor, hepsinin başarılarının artarak devamını diliyorum.

 

 GURUR KİBİR BİZE AİT DEĞİLDİR, BİZE TEVAZU YAKIŞIR 

Kucaklaşmalar bir başka oluyor. Kucaklaşmadığın zaman ne denir bu ne kibir ne gurur denir. Kibir gurur bize ait değil, bize tevazu yakışır. Gurur yücelik Allah'a aittir. Bize tevazu seninle bu şekilde kucaklaşmak isteyene siz de o hakikaten o mukabelede bir karşılık verdiğiniz zaman unutmaz. Biz de hamdolsun elimizden geldiği kadarıyla yapıyoruz. Bundan da taviz vermeyi düşünmüyoruz.

 

 ÇORLU'DAN ŞIRNAK'A KAYNAĞIMIZ VAR NEDEN KULLANMAYALIM? 

Enerjide biz göreve geldiğimiz zaman Türkiye'nin durumu pek iyi değildi. Enerji deyince akla hep belli konular geliyordu. Doğalgaz önde geliyordu biz sonradan RES'lere döndük ve buna yönelik adımlar attık. Yatırımlar ciddi manada çoğalmaya başladı. En son biliyorsunuz 8 uluslararası firma bizim yerli firmamızla işbirliği yaparak bunu kazandılar bu da 1 milyar doların üzerinde bir yatırım gerektiriyor. Bunlar burada üretimi yatırımı yapacaklar ondan sonra da gösterilen alanlarda rüzgar enerji santrallerini kuracaklar. Ondan önce güneş enerjisi adımı atıldı. Hepsinden öte elimizde büyük bir imkan var. Çorlu'dan Şırnak'a kadar bizim linyit kömür kaynağımız var. Bunu niçin değerlendirmeyelim? Bu noktada ithali kömürde durdurma noktasına geldik ve artık son dönemlerde artık ithal kömür yok. Şimdi kendi kömürümüzü kullanır hale geldik. Şimdi bu bacalara teknoloji ilerledi tabi bu hava kirliliğini engelleyici çeşitli aparatlar takılmak suretiyle bunu engelliyor ve şehri de böylece hava kirliliğinden engellemiş oluyoruz. Barajlardan hem enerji üretiyoruz hem kullanma olarak sulama işleminde kullanıyoruz hatta ve hatta içme suyundan da buralardan istifade etme imkanımız var.

 

 BUNLAR TAM HAYATA GEÇİNCE VATANDAŞ DA RAHATLAYACAKTIR 

Yeni bir enerji çalışmamız daha var. Enerji Bakanımız bunun üzerinde çalışıyor. Bunlar bize ne getirecek enerji fiyatlarını tüm bunlar devreye girdiği anda ciddi manada düşürecek. Son rüzgar enerjisi ile fiyatlar öyle bir noktaya geldi ki bu tabi bu devreye girdiği anda vatandaşa elektrik enerjisi satışı da düşecektir.

 

DURUŞ ÇOK ÖNEMLİDİR 

Davos'a gidip geldiğim dönemleri hatırlıyorum. Davos'ta IMF başkanı ile bir görüşme yapıyoruz. Kendilerine dedim ki bize siz tamam belli bir kredi verdiniz veriyorsunuz ama bize emir verirseniz bu emri kabul etmemiz mümkün değil. Türkiye'yi ben ve arkadaşlarım yönetiyoruz. Siz paranızı alın hesabınıza kitabınıza bakın taksitlerde gecikme var mı yok. Biz bu adımı attık sene 2013 IMF'ye borcumuzu 23,5 milyar dolardı hepsini ödedik 2013'te borcu bitirdik. Ondan sonra onlar bizden borç talep etti. Ne kadar istiyorsunuz diye sorduk 5 milyar  dolar falan dediler tamam dedik. Baktılar Türkiye bir yere doğru gidiyor sonra bir daha istemediler. Duruş çok önemli, hele hele bu duruşun yanında yaptığınız işin ne olduğunu bilirseniz ihracat 150 milyar doların üzerine çıktı. Borsa İstanbul'da endeks olarak 100'ün üzerinde. Bütün mesele bu. Bu ülke yükselişe devam edecektir ve bu ülke 2023 hedeflerini yakalama azminden de geri kalmayacak şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

 MÜZEMİZDE BENİM TESBİH KOLEKSİYONUM DA OLACAK 

Bunlar benim İmam Hatip yıllarımdan itibaren aldığım kitaplarım. Başbakanlığımda devam eden kütüphanem. Burada hedefim büyük. Benim evimdeki 2 odamı ona tahsis etmişim. Fakat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi farklı olacak. İnşallah ondan sonra bir Cumhurbaşkanlığı olarak bir müzemiz olacak ve bir de kütüphanemiz olacak. Bu müzede bize verilen bir çok hediyeler var objeler var madalyalar var bütün onları orada sergileyeceğimiz gibi evimde de ne kadar kitap varsa o kütüphaneye bağışlamış olacağız. O manevi hazzı almış olacağız inşallah. Bu kütüphaneye çok ciddi hibeler var. Bunlarda da kim hibede bulunduysa onun için hazırladığımız bölümü onun adıyla orada kapıya yazacağız. Bu bölüm veya bu kitaplar filancanın Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi'ne hediyesidir diyeceğiz.  Benim bir de tesbih koleksiyonum var. O tesbihleri de yine müzemizde sergileyeceğiz.

 

 BUNLAR NE KADAR HAYIRLI BİR İŞ YAPTIĞIMIZIN İSPATIDIR 

15 Temmuz anmaları ile ilgili eksiklerimiz var. Gelenlerin araç park sorunu yaşanıyor onu da çözeceğiz inşallah. Orada bir de müzemiz yapılacak ve oraya da şehitlerimizin objeleri konulacak eşyaları konulacak. Şu anda burada da şehitler makamı bitti. Etrafta bir çalışma var. Aynı şekilde burada da otopark ve müzeyi Ankara Büyükşehir Belediye'miz yapacak. Burası da süratle inşallah bittiğinde çevre daha da farklı olacak güzel olacak. Böylece ülkemizin değişik yerlerinden gelenler buraya geldiğinde bakıyorsunuz farklı bir heyecanları var. Gerçekten manevi haz veriyor. Bundan dolayı da ayrı bir mutluluğu yaşıyoruz. Millet Camii'ne gelenler oluyor orayı ziyaret ediyor. Bunlar da bize ne kadar hayırlı bir iş yaptığımızı ispat ediyor.

 

 2023'TE ÇALIŞMALARIMIZ ÇOK ÇOK FARKLI OLACAK 

2023, inşallah eğer 2019'da milletimiz durmak yok yola devam derse partimiz de bize böyle bir görevi verirse 2023'te inşallah 100. yıl ile ilgili çalışmalarımız çok çok farklı olacak. Şu anda o proje ile ilgili çalışmalarımız ilgili bir çok arkadaşımızı ehliyeti ile liyakati ile bu noktada kendini ispat etmiş kardeşlerimizi burada değerlendireceğiz. Sadece mimar mühendis işi değil bir de ilim sahibi irfan sahibi büyüklerimizin buna çok katkısı olacak diye düşünüyorum. 2023'te muasır medeniyetler seviyesinin üzerine nasıl çıkacağız onun işaret fişeklerini çakmamız lazım.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 12 8 2 2 13 26
2 Medipol Başakşehir 12 8 2 2 9 26
3 Beşiktaş 12 6 4 2 7 22
4 Kayserispor 12 6 4 2 5 22
5 Fenerbahçe 12 5 5 2 8 20
6 Demir Grup Sivasspor 12 6 1 5 -1 19
7 Bursaspor 12 5 3 4 7 18
8 Göztepe 12 5 3 4 1 18
9 Akhisar Bld. Genç. 12 5 3 4 -1 18
10 Aytemiz Alanyaspor 12 5 2 5 3 17
11 Trabzonspor 12 4 4 4 -3 16
12 Kasımpaşa 12 4 3 5 -1 15
13 Yeni Malatyaspor 12 4 2 6 -4 14
14 Antalyaspor 12 3 4 5 -7 13
15 Atiker Konyaspor 12 3 2 7 -4 11
16 Osmanlıspor FK 12 2 2 8 -9 8
17 Karabükspor 12 2 2 8 -9 8
18 Gençlerbirliği 12 2 2 8 -14 8
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Ümraniyespor 12 7 4 1 10 25
2 MKE Ankaragücü 12 7 3 2 8 24
3 Giresunspor 12 6 5 1 9 23
4 Çaykur Rizespor 12 6 3 3 6 21
5 Vartaş Elazığspor 12 5 3 4 3 18
6 Adanaspor 12 5 3 4 -4 18
7 İstanbulspor 12 5 2 5 1 17
8 Altınordu 12 4 4 4 3 16
9 Gazisehir Gaziantep FK 12 3 6 3 4 15
10 Balıkesirspor 12 5 3 4 3 15
11 Adana Demirspor 12 4 3 5 -1 15
12 Boluspor 12 4 2 6 0 14
13 Samsunspor 12 3 5 4 -1 14
14 Erzurum BB 12 3 4 5 -4 13
15 Eskişehirspor 12 3 5 4 -3 11
16 Denizlispor 12 3 2 7 -8 11
17 Manisaspor 12 4 1 7 -5 4
18 Gaziantepspor 12 1 2 9 -21 2
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 13 10 1 2 15 31
2 Afjet Afyonspor 13 9 3 1 13 30
3 Keçiörengücü 13 9 2 2 26 29
4 Menemen Belediyespor 13 9 2 2 19 29
5 Sivas Belediyespor 13 8 4 1 13 28
6 İnegölspor 13 6 4 3 2 22
7 Sancaktepe Belediyespor 13 5 5 3 6 20
8 Tokatspor 13 5 5 3 -3 20
9 Kastamonuspor 13 6 1 6 3 19
10 Sarıyer 13 5 3 5 0 18
11 Amed Sportif 12 4 4 4 6 16
12 Bodrumspor 13 3 4 6 -6 13
13 Bucaspor 13 3 4 6 -1 10
14 Etimesgut Belediyespor 12 2 4 6 -7 10
15 Eyüpspor 13 2 3 8 -12 9
16 Tuzlaspor 13 2 1 10 -14 7
17 Kocaeli Birlik Spor 13 1 2 10 -19 2
18 Mersin İdmanyurdu 13 1 0 12 -41 0
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 13 8 3 2 16 27
2 Altay 13 8 3 2 11 27
3 Bandırmaspor 13 8 1 4 7 25
4 Sanliurfaspor 13 7 3 3 8 24
5 Kırklarelispor 13 7 3 3 5 24
6 Sakaryaspor 13 6 5 2 8 23
7 Niğde Belediyespor 13 6 4 3 4 22
8 Bugsaşspor 13 6 3 4 4 21
9 Hacettepe Spor 13 5 5 3 6 20
10 Zonguldak Kömürspor 13 5 4 4 -2 19
11 Konya Anadolu Selçukspor 13 4 4 5 -2 16
12 Pendikspor 13 3 5 5 -2 14
13 Fatih Karagümrük 13 4 2 7 -3 14
14 Fethiyespor 13 2 4 7 -10 10
15 Nazilli Belediyespor 13 2 3 8 -14 9
16 Kahramanmaraşspor 13 1 4 8 -14 7
17 Silivrispor 13 1 3 9 -14 6
18 Karşıyaka 13 2 5 6 -8 5
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık